Dziesiątki milionów euro z budżetu UE dla organizacji pozarządowych Sorosa

Bogdan Sajovic

Unia Europejska nieroztropnie finansuje organizacje pozarządowe Sorosa dziesiątkami milionów euro ze wspólnego budżetu. UE finansuje również organizacje związane z islamskim terroryzmem. Z drugiej strony, prawicowe, konserwatywne organizacje pozarządowe nie otrzymują ani centa z budżetu UE.

Niemiecki europoseł Joachim Kuhs, który został wybrany z listy Alternatywy dla Niemiec (AfD), bardzo krytycznie ocenił finansowanie z budżetu lewicowo-liberalnych organizacji pozarządowych. Według oficjalnych danych, organizacja pozarządowa Sorosa „Open Society“ tylko w 2019 roku otrzymała 34 miliony euro z ogólnego budżetu europejskiego. Kuhs uważa, że to nawet nie wszystko, bo organizacje pozarządowe są finansowane na różne sposoby, które nie są najbardziej przejrzyste, i sądzi, że ta liczba jest w rzeczywistości znacznie wyższa. Jeśli chodzi o wysokość środków z budżetu europejskiego, Kuhs stwierdził, że nie uważa już nawet za stosowne używania nazwy „organizacje pozarządowe“, ale bardziej odpowiednie byłoby nazywanie tych organizacji „organizacjami quasi-rządowymi“.

Finansowane są tylko lewicowe organizacje pozarządowe

Open Society Sorosa nie jest jedyną lewicową „organizacją pozarządową“, która otrzymuje pieniądze z europejskiego budżetu. Kuhs poddaje w wątpliwość racjonalność finansowania tych organizacji, których jedynym celem jest wywrotowy aktywizm zmierzający do zniszczenia społeczeństwa europejskiego, jakie znamy, w dobie kryzysu gospodarczego spowodowanego nową pandemią koronawirusa. „Biorąc pod uwagę kryzys gospodarczy spowodowany pandemią COVID-19, trudno jest wyjaśnić podatnikom, dlaczego UE wydaje nasze pieniądze na lewicowe organizacje pozarządowe broniące radykalnej agendy ‚No Borders‘, prowadzące kampanie ‚wojny prawnej‘ przeciwko demokratycznie wybranym rządom i atakujące konserwatywnych przywódców, takich jak Matteo Salvini i Viktor Orbán“ – powiedział Kuhs. Dodał, że nie może znaleźć ani jednego przykładu prawicowo-konserwatywnej organizacji pozarządowej finansowanej z budżetu europejskiego.

Finansowanie terrorystów islamskich

Z drugiej strony organizacje związane z terroryzmem islamskim są w znacznym stopniu finansowane z budżetu. Na przykład, „Autonomia Palestyńska“ otrzymała oszałamiającą sumę 257 milionów euro z budżetu europejskiego w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat, mimo że jest kontrolowana przez Hamas i OWP, z których obie znajdują się na liście islamskich organizacji terrorystycznych. Trzynaście milionów trafiło do organizacji „Palestyńscy Uchodźcy na Bliskim Wschodzie“, która ma bliskie powiązania z organizacjami terrorystycznymi Fatah i Hamas, dobry milion do „Europejskiej Sieci Przeciwko Rasizmowi“, którą kieruje były członek Bractwa Muzułmańskiego, a pół miliona do organizacji wspierającej islamistów w Niemczech, która ma powiązania z organizacjami terrorystycznymi Bractwo Muzułmańskie, Hamas i Hezbollah. Organizacje te nie tylko finansują akty terrorystyczne, ale także udzielają wsparcia krewnym zabitych lub uwięzionych terrorystów. Dlatego absurdem jest, że z budżetu europejskiego mają być finansowane mordercze gangi, które chcą nas zniszczyć, a do tego dochodzą emerytury dla rodzin terrorystów. W 2019 roku 34 mln euro z samego budżetu europejskiego trafi do należącego do Sorosa Open Society, które finansuje również organizacje mające bliskie związki z islamskimi terrorystami.

 

Ten wpis pojawił się po raz pierwszy na stronie DEMOKRACJI, naszego partnera w EUROPEAN MEDIA COOPERATION.


Leserbriefe

Nachrichten, Kommentare, Leserbriefe - News im Minutentakt.